Strona koncernu Noratel

I IMED Secure na rynku polskim

-Energo-efektywny system  kontroli i zasilania urządzeń elektromedycznych na bloku operacyjnym szpitala w sieci IT

Noratel wprowadza na rynek polski rozwiązania, które z powodzeniem dostarczał od lat do szpitali w Norwegii i Finlandii. IMED Secure zapewnia ciągłość zasilania i kontrolę instalacji systemu IT dla pomieszczeń medycznych grupy 2. System jest zaprojektowany zgodnie ze standardem 60364-7-710 co zostało przebadane przez TÜV.

Na szczególna uwagę zasługuje unikatowa konstrukcja medycznego transformatora toroidalnego (zgodny ze standardem IEC61558-2-15), którego prąd rozruchowy nie przekracza prądu nominalnego. W rezultacie system może być uruchamiany bezpośrednio przy zasilaniu z UPSa i nie ma potrzeby stosowania dodatkowych by-passów. Nie występuje przełączanie zasilania w trakcie uruchamiania co często w rozwiązaniach konkurencyjnych wiąże się np. z niepożądanym przygaszeniem oświetlenia. Transformator wyposażony jest w dwa czujniki temperatury PT100. Zgodnie z ogólnym standardem transformator można obciążyć na poziomie 150% prądu nominalnego przez 30 minut.

Dodatkowo wyjątkowo niskie straty biegu jałowego i obciążeniowe transformatora czynią z IMED Secure system efektywny energetycznie obniżający koszty eksploatacji. Oszczędności energii elektrycznej dla transformatora firmy Noratel o mocy 8kVA w porównaniu z innymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku osiągają 1800W na dobę (zakładając 8 godzin pracy pod obciążeniem i 16 godzin w trybie czuwania).

Poszukujemy partnerów zainteresowanych dystrybucją sytemu na rynku polskim.

Marek Szwonek
Dyrektor Sprzedaży
marek-s@noratel.pl
tel. 507 790 930 

Aktualne oferty pracy
Jak napisać naprawdę dobre cv - krótki poradnik.
Znajdziesz tu wskazówki jak napisać dobre CV.
Najnowsze aktualności
Światowy Dzień Wiatru
Światowy Dzień Wiatru to wydarzenie, które odbywa się co...
Noratel a Covid-19
Epidemia COVID-19 rozprzestrzeniła się w bieżącym roku szybko. N...
Ekologia w Noratelu
Ekologia w biznesie przestała być już modą. Obecnie dbałość o ot...